Yazan:admin / Genel / 0 Yorum

Beylikdüzü Mutfak Tezgahı

Beylikdüzü Mutfak Tezgahı ve Granit Mutfak Tezgahı:

Bayanlarımızın belki de gün içerisinde en çok zaman geçirdikleri yer mutfaklarıdır. Bu nedenle genel anlam da araştırma yaparken mutfak dolabından tezgahına bir mutfakta özellikle de tezgah konusunda aradıkları en önemli özellik belkide leke tutmaması lekelerin kolay çıkması yani kısacası kullanım ve temizlik açısından kolaylığını araştırırlar.

Günümüz de ev dekorasyonu alanında çok fazla yenilik yapıldı tabiki mutfaklarda da öyle eskiden bir çeşit tezgah bulabiliyoken şimdi o kadar çok seçenek var ki insanlar hangisini tercih etmeleri konusun da oldukça kararsız.

Şu sıralar granit’in hemen her alanda kullanıldığını görüyoruz tencereler, tavalar, tost makinaları ve daha fazlası bu kadar kullanışlı ve sağlıklı olan bir malzemeyi tezgahlarımız da neden tercih etmeyelim hem temizlik hem de kullanım açısından oldukça kullanışlı olan granit mutfak tezgahları hem renk seçenekleri hemde gösterişiyle bir çok ev hanımının mutfağını süslemektedir.

Ev hanımlarının tezgah temizliği konusunda en çok merak ettikleri ve sordukları sorular sararma yapar mı? lekeleri kolay çıkar mı? nasıl temzilemeyelim? gibi sorularla oldukça sık karşılaşmaktayız. Bu soruların cevabını hemen şöyle sıralamak mümkün;

Asit ve ağır kimyasal içeren temizlik malzemeleri herzaman tezgahınıza zarar verir. Bu sebeple bu tip temizlik malzemelerini granit mutfak tezgahınız da kullanmamanız da yarar vardır.

Granit mutfak tezgahı için özel üretilmiş temizlik ürünlerini kullanabileceğiniz gibi asit içermeyen sabun ve ılık su da günlük tezgah temizliğiniz için yeterli olacaktır. Diğer mutfak tezgahlarına oranla granit mutfak tezgahından leke çıkarmak oldukça kolaydır.

Granit mutfak tezgahınızı her yıl düzenli olarak su bazlı cilalarla cilalatmanız tezgahınızın hem geç kir tutması hemde parlıklığını hiç kaybetmemesini sağlar. Eğer düzenli bir bakım yapılmaz sa tezgahınız mat bir görünüme bürünecektir.

Bunu önlemenin yolu da düzenli olarak günlük bakımını yapmaktan geçmektedir. Siyah graniti parlatmak beyaz granite oranla oldukça zordur. Ancak doğru yöntemler kullanılırsa kolaylıkla parlatılabilir.

Mutfak tezgahımızın günlük bakımı hem sağlık hem de temzilik açısından oldukça önemlidir.Günlük bakım için en önemli nokta lekelere hızlı müdahale etmektir. Ve dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa tezgah üzerinde limon benzeri asidik meyve ve sebzeleri kesmemelisiniz.

Yani demem o ki; mutfağınız da hem şık hem de kolay kullanım açısından bir tezgah seçmek istiyorsanız tercihinizi granit mutfak tezgahından yana kullanabilirsiniz.

Beylikdüzü mutfak tezgahı konusunda sizlere güler yüzlü hizmet sunup mutfak tezgahı seçimlerinizle ilgili bilmeniz gerekenleri artıları eksileri her yönüyle sizlere anlatıp mutfağınıza en kaliteli ve kullanışlı tezgahı seçmeniz konusunda yardımcı olmaktan mutluluktan duyarız…

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.